KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803343
nr 1380 3343
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 48x70cm, yttermått inklusive ram: 64x87cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 februari 2021
kl 20:35:15
150 kr
300 kr
800 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius